Koszyk
Social

Ostatnie posty

Dlaczego jałowe kompresy włókninowe dobrze nadają się na materiały opatrunkowe?

Jałowe kompresy włókninowe to jeden z najczęściej stosowanych materiałów opatrunkowych. Jest to jednorazowy wyrób medyczny szeroko wykorzystywany podczas przeprowadzania różnych zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych. Jakie są jego największe zalety?

Właściwości jałowych kompresów włókninowych

Jedną z najbardziej cenionych właściwości jałowych kompresów włókninowych jest ich znakomita chłonność. Doskonale absorbują wilgoć, krew, wysięk, ropę i inne wydzieliny. Tego rodzaju artykuły wykonane są ze specjalnej włókniny medycznej – materiału lekkiego, miękkiego i odznaczającego się jednocześnie bardzo dobrą wytrzymałością mechaniczną.

Jałowe kompresy włókninowe nie strzępią się i nie pylą, dlatego ich użycie nie wiąże się z ryzykiem zanieczyszczenia rany. Wyróżniają się bardzo wysokim stopniem filtracji bakteryjnej. Są również niealergiczne oraz odporne na przedzieranie. Ponadto ich zaletą jest elastyczność – świetnie dostosowują się do kształtu powierzchni, na której są stosowane.

Zastosowanie jałowych kompresów włókninowych

Doskonałe właściwości absorpcyjne jałowych kompresów włókninowych sprawiają, że świetnie nadają się one do opatrywania ran generujących duże ilości płynów. Sprawdzają się w przypadku oparzeń i innych sączących się ran. Za ich pomocą oczyszcza się pole operacyjne, zabezpiecza cewniki i dreny. Wykorzystuje się je w celu zahamowania krwawienia i zapewnienia ranie ochrony przed drobnoustrojami.

Dzięki swojej miękkości i optymalnej elastyczności jałowe kompresy włókninowe nie sprawiają pacjentowi żadnego dyskomfortu. Nie powodują podrażnień skóry ani nie grożą ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Co więcej, są bardzo łatwe w użyciu. W związku z tym stosować może je nie tylko personel medyczny, ale również sam pacjent w warunkach domowych.

Dodano w: Nowości

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookie, aby zagwarantować jak najlepsze korzystanie z serwisu dla użytkownika.